Догляд

Догляд за текстильними виробами

На текстильних виробах є ярлики або бирки з умовними позначками ­­­­­­-  це рекомендації по догляду, дотримання яких продовжить їх термін служіння.

Правила експлуатації та догляду за спортивним взуттям

 
Правила експулатації спортивного взуття

Після кожного носіння чи занять спортом приводьте взуття в порядок:

очищайте від пилу та бруду, у разі забруднення жирами використовуйте 1-2%мильний розчин шляхом нанесення н взуття вологою губкою чи ганчіркою;

уникайте намокання взуття, не носіть його брудним, вологим чи мокрим – це може призвести до деформаціїформи, послаблює міцність і еластичність матеріалів верху і клейових з’єднань;

сушити взуття при кімнатній температурі без використання опалювальних та нагрівальних приладів, джерел тепла, уникаючи прямого сонячного випромінювання і використовуючи внутрішні вставки-каркаси для збереження форми чи набивайте його тонким папером;

взувайте взуття розшнурованим (розстебнутим), користуйтеся ріжками для взуття це допоможе запобігти розриву заднього шва та збереже форму;

не знімайте взуття не розшнурованим та наступаючи на задник.  щоб не відірвати підошву;

не перетягуйте шнурки на гомілковостопному суглобі для запобіганню розриву шкіри та кріплення;

використовуйте спортивне взуття до певного виду спорту для якого воно призначене;

після носіння чи тренувань, дайте взуттю відпочити, щоб воно добре висохло, потім використовуйте іншу пару, оптимальний варіант мати 2-3 пари на кожен сезон.

 

Догляд за взуттям

Взуття з верхом з натуральної шкіри після знімання очищайте від пилу та бруду мякою щіткою або ганчіркою. Для того щоб взуття довгий час зберігало гарний зовнішній вигляд, не пропускало вологу та не втрачало форму, використовуйте якісні спеціальні засоби догляду за взуттям (крем. апретура, поліроль, тощо)

 Взуття з верхом з лакованої шкіри не переносить температури нижче нуля. Після знімання очистіть його від бруду мякою вологою ганчіркою, після чого протріть сухою ганчіркою. змоченою у вазеліновому, касторовому маслі або лляній олії, протріть лакові частини, після чого швидко витріть їх ганчіркою з фланелі.

 Взуття з верхом з синтетичної шкіри та текстильних матеріалівочистити бруд щіткою чи змоченою в мильному розчині ганчіркою або спеціальними шампунями для спортивного взуття. Для догляду використовуйте тільки якісні засоби згідно з інструкцією. Особливу увагу приділяйте догляду за взуттям з мембранами (Goretex ® та ін.) щоб запобігти втраті дихальних і водонепроникних властивостей.

Взуття з верхом із замші та велюрувидаліть бруд спеціальною щіткою або губкою (при необхідності висушити взуття природним шляхом), обробіть взуття спеціальним засобом для чищення замші та нубуку. Поверхню взуття не варто сильно терти тому, що зовнішні волокна можуть бути пошкодженими і матеріал втратить свої властивості.

Особливу увагу приділяйте взуттю в зимовий період – сіль та реагенти від ожеледиці роз’їдають матеріали взуття, тому обробляйте засобами догляду частіше.

Забороняється прати спортивне взуття в пральній машині, використовувати розчинники та відбілювачі!

*п.3, ст.4 Закону України «Про захист прав споживачів» – перед початком експлуатаціїтовару споживачі зобов’язані уважно ознайомитися з правилами експлуатації, вкладеними в наданій продавцем документації на товар.